Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Ceturtdienā, 30. novembrī, klausījāmies anša un Edavārdu dziesmu 'Jauni un bagāti'.

 


ansis un Edavārdi nenoliedzami ir divi no labākajiem reperiem Latvijas vēsturē, un tieši tāpēc 'Jauni un bagāti' ir tik ļoti trāpīga dziesma. Tā gan muzikāli, gan tekstuāli precīzi citē un parodē gan aktuālo mūsdienu ASV meinstrīma hiphopu, gan pašmāju censoņus, kas skumjā līmenī mēģina atdarināt savus aizokeāna elkus, cerībā būt braši un stilīgi. Tieši izpildītāju kvalitātes atšķirības ir iemesls, kāpēc viņu darbi pazūd vēstures aizmirstībā.

'Jauni un bagāti' sāk folklorizēties, atrodot savu vietu visdažādāko klausītāju sirdīs, tostarp to, par kuriem šī kompozīcija atklāti ņirgājas. Jau izsenis ir zināms, ka labākā parodija ir tā, kuru parodējamie uztver kā sevi slavinošu materiālu, un tieši to ansis un Edavārdi šajā darbā ir panākuši.
 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

Noskaties anša uzstāšanos šī gada Austras balvas nominantu koncertvakarā!

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.