Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Pirmdien, 4. decembrī, klausījāmies grupu R.A.P. un viņu kompozīciju 'Viss jau saplānots'.

 

Lai arī oficiāli Kuldīgas rokgrupa R.A.P. dibināta 1999. gadā, patiesībā ar sākotnējo nosaukumu Rāpuļi ar putniem apvienība pazīstama jau kopš 1993. gada. Savā skanējumā sapludinot teju visus iespējamos 90. gadu alternatīvā roka strāvojumus - sākot no grandža beidzot ar fankmetālu, grupa ar solistu Arti Dvarionas priekšgalā radīja pārliecinošu iespaidu un cienījami papildināja 90. gadu paaudzes rokeru rindas. Ar katru jaunu ierakstu grupa gan saturiski, gan muzikāli evolucionēja, līdz diemžēl 2008. gadā paziņoja par darbības pārtraukumu. Viens no spilgtākajiem skaņdarbiem, ko ansamblis aiz sevis atstājis ir Rīgā, studijā "Sound Division" ieskaņotais 'Viss jau saplānots'. Klips šai dziesmai savukārt tapis Kuldīgā Kultūras namā. Video redzamais seniors esot bijis tā laika slavenākais Kuldīgas bezpajumtnieks.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.