Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Trešdien, 15. novembrī, klausījāmies Apvedceļa dziesmu 'Zemenes'.

 

Ļoti iespējams, ka šlāgeris ir pats izplatītākais un ienesīgākais žanrs Latvijas mūzikā, taču tas dzīvo tik savrupu dzīvi, ka citu mūzikas stilu klausītāji parasti par to nezina principā neko. Vien dažām dziesmām izdodas izlauzties līdz plašākām masām, bet vēl mazāk ir tādu gadījumu, kad tās ne tikai būtu sadzirdētas, bet arī atzītas kā kaut kas klausāms un pieņemams.

Apvedceļa lielākajam hitam tas ir izdevies kā nevienam citam žanra paraugam Latvijas vēsturē – dziesma ir folklorizējusies tiktāl, ka aiziet uz “urrā” gan kārtīgā zaļumballē, gan arī trendīgā jauniešu pasākumā galvaspilsētā, turklāt, dziedot līdzi, nav jābaidās, ka kāds skatīsies ar greizu aci, jo tās taču ir 'Zemenes'!

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.