Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Trešdienā, 29. novembrī, klausījāmies grupu Laika Suns un viņu kompozīciju 'Nakts karalis'.

 

"Man it kā nevajag daudz, par savas karaļvalsts karali mani sauc," tā šajā 2013. gada dziesmā dzied Arnis Račinkis, kurš jau kopš 90. gadu beigām kopj progresīvā alternatīvā roka dārzu Latvijā. Sarežģīta ģitārmūzika nekad nav bijis vieglākais ceļš, taču Arnis spējis izteiksmīgus ģitāras rifus, solo partijas veiksmīgi sakausēt ar melodiju un jēdzīgu saturu.

Par attiecībām ir teju visas Račinska dziesmas, taču 'Nakts karalis', šķiet, raksturo pašu Arni visprecīzāk. Kā stāsta pats autors, dziesma radusies pie stūres kaut kur Alpu kalnos, iedungota diktofonā un vēlāk ieskaņota profesionālā studijā Rīgā.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.