Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Otrdien, 28. novembrī, klausījāmies Arturu Skuteli un Tvērumus ar dziesmu 'Rīts sasodīti izdevies/Pazaudēt Teiku'.

 

Džezs un hiphops ir ļoti saderīgi žanri, kas pasaulē roku rokā iet jau gadiem ilgi, taču Latvijā kaut kādu iemeslu dēļ pirms Skuteļa un tvērumiem šī kombinācija īpaši pazīstama nebija.

No projekta debijas albuma "Audums" vairākas dziesmas varētu pretendēt uz vietu "Pilnīgs simts" sarakstā, bet tieši 'Rīts sasodīti izdevies/Pazaudēt Teiku' šķiet atbilstošākā izvēle, kas gan precīzi parāda, ko spēj Skutelis un Tvērumi, gan pati par sevi ir iespaidīga kompozīcija, kas tikpat labi varētu būt modernā Rīgas himna.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.