Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Otrdien, 31. oktobrī, klausījāmies Auroru un dziesmu 'Barjera'.

 

Lai gan dziesma 'Barjera' katrai jaunai paaudzei dunku pakrūtē iesit pa savam, radot aizvien jaunas nozīmes un asociācijas, tās fenomens ir nesaraujami saistīts ar laiku, kad tā ir tapusi. 1988. gadā notiek tik daudz – no pirmā raidījuma “Labvakar” un pirmā “Miss Latvija” līdz sarkanbaltsarkanajiem karogiem Mežaparkā un Daugavmalā, kas tik atklāti Rīgā plīvo pirmo reizi pēc Otrā pasaules kara.  Šajā laikā Aurora skan neticami svaigi, bet katrs 'Barjeras' teikums ir miljonu vērts.  

 

Informāciju sagatavoja kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.