Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Pirmdien, 30. oktobrī, klausījāmies Austras Pumpures izpildīto dziesmu 'Noausim kājas, atpīsim sirdis'.

 

Kad 2008. gadā Rakverē notika pirmie Panku dziesmusvētki, toreizējais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess uzrunā uzsvēra, ka panku kustībai Igaunijas neatkarības atgūšanā ir bijusi tikpat liela loma kā dziesmusvētku tradīcijai.

Līdzīgus vārdus Latvijā var teikt par dziesminieku kustību un tās iedvesmotāju Austru Pumpuri, kuras “Austrasbērni” turpina viņas aizsākto un pulcē aizvien jaunus tradīcijas piekritējus ar pārliecību – par būtisko vislabāk dziedāt klusi, ar maigumu.

 

Informāciju sagatavoja kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.