Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Pirmdien, 13. novembrī, klausījāmies grupu Autobuss Debesīs ar dziesmu 'Ko gan es varu tev pasacīt'.

 

Grupa Autobuss Debesīs ir ierakstījusi ļoti daudzas komponista Imanta Kalniņa dziesmas - gan jaunas, gan vecas un tautā populāras melodijas. 2006. gadā klajā nāca desmit pavisam jaunu Imanta Kalniņa sacerētu dziesmu albums "Par tavām kurpju šņorēm", kurā Autobusa puiši centās atrast jaunus, netradicionālus (piemēram, kā viena no ietekmēm tiek minēta grupa Bloc Party) ceļus, kā aranžēt komponista mūziku. Atsevišķi skaņdarbi izdevušies tiešām lieliski. Liriskais, ar neuzbāzīgu vokodera efektu dekorētais skaņdarbs 'Ko gan es varu tev pasacīt', iespējams, ir labākais, ko grupa ierakstījusi.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.