Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Ceturtdien, 9. novembrī, klausījāmies Birutu Ozoliņu ar dziesmu 'Nūreib zeme'.

 

Postfolkloras karogu allaž augstu nesusi ir grupa Iļģi, īpašu uzplaukumu piedzīvojot 90. gadu beigās, kad Ainara Mielava izveidotā ierakstu izdevniecība sāka laist klajā dažādus tautas mūzikas albumus. Taču viens no spilgtākajiem šī žanra ierakstiem, kas pārsteidza ar savu skanējumu, bija 2002. gadā izdotais albums "Sirdsgrieži". Atšķirībā no Iļģiem, kas koķetēja ar rokmūziku, Biruta Ozoliņa folkloru atjauca ar džeza mūzikas dekorācijām.  Rezultātā kokle lieliski sadziedas ar čellu, kontrabasu un vieglām perkusijām. Viss albums kopumā un īpaši skaņdarbs 'Nūreib zeme' ir izcila latviešu etnodžeza pērle.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.