Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Trešdien, 8. novembrī, klausījāmies Jauno Jāņu orķestri ar dziesmu 'Salā jūra, Daugaviņa'.

 

Rotaļas ar tautas mūzikas instrumentiem un tautasdziesmu tekstiem deva jaunu elpu grupai Dzelzs vilks, un jaunu, rokmūzikas vaļības piesātinātu pieskārienu arī tautas mantojumam. Viegls, aizraujošs flirts ar mērķi izdot vienu albumu, kā patīkamu piedevu Līgo vakaram, noveda pie "Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra" un vairākiem albumiem tautas mūzikas noskaņās, kas nu jau noder ne tikai vasaras saulgriežos. Viens no tādiem - albums "Kālabad" un dziesma no tā - 'Salā jūra, Daugaviņa'.

 

Informāciju sagatavoja kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.