Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Otrdien, 24. oktobrī, klausījāmies K.Remonts un viņu dziesmu 'Iela'.

 

Laikā, kad 80. gados Latvijā lielākā daļa mūzikas klausītāju jūsmoja vai nu par vieglu disko, vai izteikti smagu rokmūziku, neliela saujiņa jaunās paaudzes mūziķu iedvesmu savām dziesmām smēlās tā dēvētā jaunā viļņa, postpanka estētikā. Viens no šādiem progresīvajiem savas paaudzes mūziķiem bija Juris Riekstiņš, kurš Baldonē izveidoja grupu K.Remonts. Pēc vairākām solistu maiņām grupas zelta sastāvs ar ģitāristu Gintu Solu, bundzinieku Juri Kroiču un solistu Vilni Linužu spilgti sevi pašmāju mūzikā pieteica ar tam laikam moderni skanošām dziesmām.

Par lielāko grupas hitu kļuva dziesma 'Iela', kas pulsē The Police raksturīgā ritmā un kulminē ar Ginta Solas ģitāras rifu, kas izteikti citē īru četrinieka U2 skaņas estētiku. Pats galvenais - dziesma ir latviešu valodā un vairāk nekā jebkura cita 80. gadu beigu smagā roka balāde precīzi raksturo laikmetu, tuvojošos juku laikus.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.