Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālists Jānis Žilde, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Trešdien, 18. oktobrī, klausījāmies grupu Nejautā ar dziesmu '60tie'.

 

 

90. gadu sākumā pie pašmāju popmūzikas debesīm iemirdzējās divas jaunas grupas - viena no tām Jelgavas skolasbiedru izveidotā Prāta vētra, kas noskrandušos džinsos un platos kreklos spēlēja gana vienkāršu, bet sirsnīgu mūziku, otra - Rīgas dendiju apvienība Nejautā, kas rūpīgi piedomāja pie stila, klausījās Depeche Mode, Midnight Oil un savaldzināja ne vienu vien pusaugu meiteni.

Tolaik reti kurš domāja, ka tieši puiši no mazpilsētas - Prāta vētra iekaros tik milzīgu popularitāti. Nejautā pirmsākumi likās ļoti pārliecinoši. Kā mentors grupai daudz palīdzēja "jumpravietis" Aigars Grāvers, un pirmie grupas ieraksti, kas tapa "Grāvja" virsvadībā, skanēja neticami mūsdienīgi un jaudīgi. To apliecina arī skaņdarbs '60tie'.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.