Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Ceturtdien, 2. novembrī, klausījāmies duetu Raadio ar dziesmu 'Automāts'.

 

Satellites LV solista Jāņa Žildes un Mofo, Laika Suns līdera Arņa Račinska saspēle duetā Raadio nebija ilga, bet spilgta. Viņi kopā ierakstīja vien divas dziesmas, otro, kas pēc Arņa vārdiem esot bijusi daudz labāka, nemaz nepublicēja. Te var vien aizdomāties, cik ļoti augstvērtīgs šis skaņdarbs ir bijis, jo 'Automāts' noteikti ir dēvējams par vienu no nenovērtētākajām pašmāju popmūzikas pērlēm. Teicami noķerts The Postal Service uzsāktais data-popmūzikas vilnis, kas papildināts ar šķietami vienkāršu, bet patiesībā ļoti dziļu tekstu ir tas, kas Raadio un 'Automātu' atšķir no jebkā cita, kas Latvijas mūzika jebkad ir ticis radīts.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.