Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Pirmdien, 23. oktobrī, klausījāmies grupu Satellites LV un viņu kompozīciju 'Nekad, nekad'.

 

 

Neskatoties uz to, ka britpopa ziedu laiki pasaules kontakstā bija vēl dažus gadus agrāk, Latvijā šī fenomena spilgtākais liecinieks mūžam paliks The Satellites pirmais singls 'Nekad, nekad'. Paši puiši sākotnēji nedomāja, ka šī ir viņu spēcīgākā kompozīcija, taču nolēma paklausīt izdevēju ieteikumam un nekļūdījās.

'Nekad, nekad' būtībā raksturo veselu ēru un joprojām ir spilgtākais deviņdesmito gadu cerību un maksimālisma apliecinājums, kam līdzīgu neatrast. Varētu pat teikt, ka šī ir nemirstoša Latvijas jauniešu himna, un nav pat svarīgi, ka lielākā daļa jauniešu par to neko nav dzirdējuši – tiem, kas to pazīst, tā līdz ar to kļūst vēl īpašāka.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.