Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Piektdien, 27. oktobrī, klausījāmies Singapūras Satīnu un dziesmu 'Ej vēl tālāk/Motreps'.

 

'Ej vēl tālāk/Motreps' sevī ietver visus iemeslus, kuru dēļ Singapūras Satīns tik ātri un sekmīgi atrada savu nišu Latvijas hiphopā. Šī ir smalka ironija par visiem motreperiem jeb motivācijas reperiem, kas ar maksimāli vienkāršotu un lipīgu pavadījumu, kā arī teju vai infantīliem, neko neizsakošiem motivējošajiem tekstiem ir aizņēmuši milzīgu daļu no pašmāju repa skatuves. Atšķirībā no iepriekš minētajiem varoņiem, pat ironizējot par visām tur tik bieži sastopamajām tēmām, Singapūras Satīns spēj būt trāpīgi un asprātīgi, klausītājam liekot padomāt daudz vairāk nekā visi grupas apsmietie izpildītāji kopā ņemti.

Starp citu, pat videoklips ir ieturēts labākajās motrepa žanra tradīcijās, izmantojot dronus un dažādus simbolus, kā arī grupas dalībniekiem pieņemot īpašus segvārdus. Un jā – šis arī radīja terminu “motreps”, ar ko tagad precīzi var raksturot daudzus jo daudzus Latvijas reperus.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.