Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Ceturtdien, 26. oktobrī, klausījāmies Sīpolus ar 'Dzied ar mani tautumeita'.

 

Lai gan komponists Mārtiņš Brauns Latvijas mūzikas vēsturē pirmkārt paliks kā himniskās 'Saule, Pērkons, Daugava' autors, viņa devums ir daudz plašāks. Arī grupas Sīpoli laiks, kad tapušas daudzas dziesmas, kas, šodienas acīm raugoties, 70. un 80. gados nozīmēja vairāk nekā stilīgas un populāras kompozīcijas. Arī naivā un lustīgā 'Dzied ar mani tautu meita', kurā Brauns un Sīpoli tautasdziesmas tekstam liek dzirkstīt kā 80. gadu diskobumbai.

 

Informāciju sagatavoja kultūras žunāliste un redaktore Nora Rieksta. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.