Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālists Jānis Žilde, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Piektdien, 20. oktobrī, klausījāmies grupu Tribes Of The City un viņu kompozīciju 'Свет дискотек'.

 

 

Rīgas krievu valodā runājošie jaunieši bieži vien ir bijuši pirmie, kas aizsākuši kādas jaunas muzikālas tendences. 90. gados tādas bija apvienības Yaputhma Sound System, Spinners, savukārt 2000. gados ar tā dēvēto šūgeiza karogu ielās izgāja Sergeja Jaramišjana un Ksenijas Sundejevas vadītā grupa Tribes Of The City. Grupa pat Rīgā sadarbojās ar Manic Street Preachers producentu, un tai tika prognozēti lieli panākumi. Taču diemžēl lielas starptautiskas uzvaras netika gūtas. Grupa uz brīdi atteicās no dziedāšanas angļu mēlē un pagrieza savus skatus uz Austrumiem. Taču arī šajā virzienā ansamblis tā arī beigās nolēma nedoties.

Spilgts tā laika liecinieks ir krievu mēlē ieskaņotā dziesma 'Diskotēku gaismas' ('Свет дискотек'), kas noteikti ir viens no labākajiem pašmāju krievu valodā ieskaņotajiem ierakstiem. 

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Jānis Žilde. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.