Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Piektdien, 3. novembrī, klausījāmies Z-Scars dziesmu 'Tu tuvojies sev'.

 

Mūsdienās Z-Scars pārliecinoši lielākais hits 'Tu tuvojies sev' ir dziesma, kas vienās aprindās ir nenoliedzami leģendārs un ļoti mīlēts skaņdarbs, savukārt citās – gandrīz vai apsmiekla objekts, tiesa – tāds, ko tāpat gribas dzirdēt un kam dziedāt līdzi. Lai vai kurā no šīm ierakumu pusēm katrs klausītājs neatrastos, nevar noliegt, ka šajā kompozīcijā Andrim Kivičam un kolēģiem ir teicami izdevies noķert divtūkstošo gadu sākuma sajūtu. Tolaik tik ļoti populārajam poprokam Z-Scars iedeva nedaudz roķīgāku skanējumu, vienlaikus nepazaudējot arī konservatīvākos klausītājus, kas ir rezultējies skaņdarbā, ko nešaubīgi var dēvēt par spilgtāko parādību Latvijas mūzikā šīs tūkstošgades pirmajā desmitgadē.

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.