Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji. Visu diennakti dziesmas, ar ko gaidīt un svinēt Latvijas simtgadi, vari klausīties arī "Pilnīgs simts" pop-up kanālā.

 

Otrdien, 7. novembrī, klausījāmies grupu Zāle ar dziesmu 'Nemiera bērns'.

 

Grupa Zāle ir viens no interesantākajiem pašmāju mūzikas pēdējo piecu gadu jaunpienācējiem, kas atzīmējama ne tikai kā muzikāli, bet arī tekstuāli aizraujošs kolektīvs. Laikmetīgs un maigs latviskums ar dažādu citu tautu mūzikas ietekmēm.

Šoreiz dziesma “Nemiera bērns”, kas ir Zāļu interpretācija par 20. gadsimta sākumā rakstītu visai feministisku Aspazijas dzejoli no viņas liriskās biogrāfijas – krājuma “Ziedu klēpis”.

 

Informāciju sagatavoja kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.